Skórzany krupon podeszwowy to zazwyczaj jeden ze znaków rozpoznawczych dobrych jakościowo butów. Buty ze skórzanymi spodami kojarzą się często z prestiżem, komfortem, klasą i elegancją. Skórzane spody potrafią prezentować się przepięknie i estetycznie … jak są nowe!

Jednak już po pierwszych wyjściach, powierzchnia skórzanego spodu robi się szara, brudna i szorstka co z estetyką nie ma już nic wspólnego. Tego typu spody stosunkowo szybko się ścierają, męskie buty w miejscu śródstopia, a w przypadku szpilek zwykle także na czubkach.

Na ratunek przychodzą nam zelówki!

Zelówki mogą być przyklejane fabrycznie przez producenta obuwia, ale są także modele, które nie mają zelówek i to użytkownik sam podejmuje decyzję czy zlecić jej wykonanie. Zelowanie polega na przymocowaniu do podeszwy cienkiej warstwy gumy lub tworzywa, której zadaniem jest zwiększenie jej odporności na ścieranie, oraz poprawić przyczepność. Zelowanie może być szczególnie przydatne dla butów codziennego użytku, wykonanych z miękkiej skóry, które są narażone na szybkie zużycie.

Jedni skórzane podeszwy zabezpieczają już w nowych, jeszcze nieużywanych butach, inni buty użytkują, a zelują po pewnym czasie (w przypadku szpilek, gdzie grubość skóry jest niewielka, należy to wykonać w miarę szybko, aby trwale nie zniszczyć konstrukcji butów).

Zelówki oprócz tego, że przedłużają żywotność butów i zwiększają bezpieczeństwo podczas poruszania się po śliskich powierzchniach, chronią podeszwy przed przemakaniem, a co za tym idzie rozwarstwianiem się spodu.

Ten sposób zabezpieczenia spodów nadaje butom także bardziej estetyczny wygląd w trakcie użytkowania butów.

Nasz pracownia wykonuje także zelowanie lustrzane oraz matowe, typu włoskiego, które dodają butom dodatkowego uroku. Te zelówki to najlepszy przykład, że podejście praktyczne nie wyklucza się z pięknem. Idealnie korespondują one z pozostałą częścią spodów, dlatego dedykowane są do butów marek premium. W swojej ofercie posiadamy także czerwone, lustrzane zelówki dedykowane do butów Christian Louboutin.

Wykonie zelowania lustrzanego oraz matowego ze względu na charakterystykę materiału wymaga doświadczenia i szczególnie precyzyjnych ruchów podczas wykonywania obróbki, aby osiągnąć efekt wow! Fachowe wykonie zelowania, wymaga specjalistycznego sprzętu, takiego jak prasa hydrauliczna, kombajn szewski oraz wysokiej klasy materiałów. Nasza pracownia spełnia wszelkie te wymagania, dlatego zaufaj specjalistą i wspólnie zadbajmy o Twoją kolekcje butów.